Recall
Systematyczne wizyty kontrolne przeprowadzane w celu utrzymania zadowalającego stanu higieny jamy ustnej i niedopuszczeniu do powstawania procesu zapalnego. Ustala się je indywidualnie dla każdego pacjenta, najczęściej co 4-6 miesięcy. Pacjenci wprowadzeniu w system recall są powiadamiani przez nasz gabinet o zbliżającym się terminie wizyty kontrolnej. 

Usuwanie kamienia nazębnego (scaling)
Jest to zabieg, w czasie którego usuwa się przy pomocy specjalistycznych narzędzi (kirety, skalery) zmineralizowane złogi kamienia nad i pod dziąsłowego. 

To jeden z najważniejszych zabiegów w profilaktyce stomatologicznej. Nieusuwany regularnie kamień prowadzi do obniżania się dziąseł, odsłaniania szyjek zębowych i w konsekwencji do zanikania kości wyrostka zębowego, rozchwiania zębów i ich wypadaniu czyli paradontozy. 

Piaskowanie
To usunięcie z powierzchni zębów płytki nazębnej, osadu, przebarwień pozostałych np. po kawie, herbacie czy nikotynie za pomocą sprężonego powietrza, silnego strumienia wody i piasku dentystycznego (wodorowęglan sodu). Bardzo ważne jest aby ten zabieg był zakończony dokładnym wypolerowaniem powierzchni zębów. 

Fluoryzacja
Polega na pędzlowaniu, nakładaniu, wcieraniu w zęby lakierów, żeli fluorkowych, których zadaniem jest stopniowe uwalnianie jonów fluorkowych co pozwala na zredukowanie próchnicy nawet do 40%. Warunkiem jest aby zabieg ten był wykonany na dokładnie oczyszczonych przez skaling i piaskowanie zębach