Wybielanie jest zabiegiem bardzo popularnym w moim gabinecie, a od dawna wpisanym w ramy stomatologii estetycznej. Polega ono na reakcji chemicznej na tkankach zęba po nałożeniu specjalnego żelu. Upraszczając, są dwie metody wybielania:
gabinetowa
domowa

Do każdej z nich pacjent powinien zostać zakwalifikowany i poinstruowany przez lekarza. W moim gabinecie wybielaniem zębów zajmuje się higienistka stomatologiczna, jednak zawsze w obecności i pod kontrolą lekarza. Pamiętajmy, że o finalnym etapie opisywanego zabiegu w dużej mierze decyduje przygotowanie zębów do wybielania. Tak więc usunięcie kamienia, płytki bakteryjnej, osadów, a finalnie zabieg wybielania po odpowiednim zabezpieczeniu tkanek miękkich i miejsc nadwrażliwych doprowadzają nas do pożądanego efektu.

Techniczne to 2 lub 3, 20 minutowe serie na jednej wizycie zakończone procesem ewentualnego znoszenia nadwrażliwości po zabiegowej. Ostateczny efekt uzyskujemy dopiero po 3-4 dniach, a w okresie tym przestrzegamy dość restrykcyjnej diety.  Spektrum pacjentów kwalifikowanych do wybielania jest bardzo duży. Rozpoczyna się od osób, które mają pełne, zdrowe uzębienie poprzez pacjentów po zakończonym leczeniu ortodontycznym, po osoby które w planie leczenia mają mniejsze lub większe prace protetyczne. Łączy je wspólny mianownik, którym jest chęć posiadania pięknego białego uśmiechu.

Zabieg wybielania gabinetowego zostaje czasami uzupełniony o wybielanie domowe na specjalnie wykonanych szynach. Podkreślę jednak, że aby takie wybielanie przyniosło efekt zęby muszą być przygotowane a pacjent pouczony.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do korzystania z zabiegów stomatologii kosmetycznej w moim gabinecie gwarantującym bezpieczeństwo i dobór metod do pożądanego efektu końcowego.