Wymiana starych koron w obrębie zębów siecznych górnych

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Mam na swoim koncie wiele metamorfoz uśmiechów. Każda była inna, wymagała odrębnego przygotowania, leczenia, planowania laboratoryjnego, czasu pracy etc. U podstawy  każdej z nich był pacjent z innymi życzeniami, wizjami swojego wymarzonego uśmiechu, zakresu pracy, a moim zadaniem jest wysłuchanie a następnie rzeczowe przedstawienie leczenia. Tylko wtedy możemy uzyskać sukces, a i jeszcze jeden aspekt bardzo istotny a mianowicie, wzajemnie zaufanie.

Poniżej metamorfoza polegająca na wymianie starych koron w obrębie zębów siecznych górnych, które nie spełniały oczekiwań pacjenta. Zęby jednolite, bez charakteryzacji, szpara pomiędzy 1 a 2 po stronie lewej to tylko niektóre frazy jakie padły z ust pacjenta przed decyzją o wymianie pracy. 

Tak jak zawsze rozpocząłem od bardzo dokładne diagnostyki, pomiarów i zdjęć. Następnie na jednej wizycie zdjęcie starej pracy, poprawa preparacji, wyciski, pacjenta zabezpieczyłem estetycznymi koronami czasowymi, a praca została wysłana do laboratorium. Oczywiście nieoceniona jest wzorowa współpraca z technikiem dentystycznym, który widzi pacjenta, dobiera kolor i charakteryzację. Druga wizyta to po około 10-14 dniach oddanie pracy. W tym przypadku korony pełnoceramiczne na tlenku cyrkonu, smukłe, estetyczne, naturalne oddające głębię zęba naturalnego. Efekt ostateczny w dniu oddania widoczny na zdjęciach, fotografie kontrolne będę wrzucał zgodnie z wyznaczonym harmonogramem wizyt kontrolnych.